مالد چیست ؟ 3نکته رو درزمان خرید این محصول باید رعایت کنیم؟

مالد چیست ؟ چه نکاتی رو درزمان خرید این محصولات باید رعایت کینم؟

مالد چیست ؟ 3نکته رو درزمان خرید این محصول باید رعایت کنیم؟

سلام بر دوستان و همراهان همیشگی سایت سرزمین خمیر، امیدوارم که ایام به کام ، حالتون خوش و دماغ تون چاق باشه،

افتخار این رو دارم که با یکی دیگه از مقالات آموزشی درخصوص مالد در خدمتتون باشیم و کمی باهم آموزش ببینم

مالد چیست ؟ چه نکاتی رو درزمان خرید این محصولات باید رعایت کینم؟
مالد چیست ؟ چه نکاتی رو درزمان خرید این محصولات باید رعایت کینم؟

.

مالد و ابزار فوندانت:

Mold یا Mould  کلمه مالد در لغت نامه ها فرم دادن ،قالب گرفتن ،فرم ریختگى ،فرم ،الگو و یا قالب بشکل دراوردن ترجمه شده است در حال حاظر صنعت غذایی ، شیرینی و شکلات، مجسمه سازی ، دستسازه های هنری با تنوع بسیار بالا از این معجزه صنعت کمال استفاده را میبرد.شاید شما هم نام مولد فوندانت را شنیده باشید و بپرسید مولد چیست؟ و چه استفاده هایی از آن می توان کرد. مولد یکی از ابزارهای کار با خمیر های پلیمری میهن می باشد و همینطور در صنعت شیرینی پزی و کیک پزی هم مورد استفاده می باشند  که با استفاده از آن می توانید به خمیر خود شکل دهید. قالب مولد قالبی از جنس سیلیکون است و با خاصیت انعطاف پذیری که دارد می توان به راحتی خمیر را از داخل آن خارج کرد.

حال که می دانید مولدچیست؟ بهتر است با کاربرد آن نیز آشنا شوید تا بتوانید در موارد مختلف از آن استفاده کنید.

بیشترین کاربرد مولد برای فرم دادن به خمیر فوندانت است. مولد فوندانت ابزاری برای شکل دادن به خمیر فوندانت و ساخت آن به شکل های مختلف حتی شکل های سه بعدی است. به جز خمیر فوندانت می توانید خمیرهای پلیمری میهن ، فیمو،ایتالیایی ،گلسازی را نیز داخل مولد فرم دهید و شکل دلخواه خود را بسازید. کار کردن با قالب مالد فوندانت نیز بسیاز آسان است.

 

با توجه به تنوع تولید کنندگان لازم میدانم به نکات زیر برای خرید دقت فرمایید.

 

1-در صورتی که مشکلی برای هزینه کردن برای ابزار کارتان را ندارید حتما از مالدهای مارک دار خرید بفرمایید چون معمولا مالدهای خوش کیفیت به غیر از بالا بردن کیفیت اجرای پروژه تون و در سرعت عمل شما هم تاثیر شایانی دارد.

2-مالد های چینی معمولا کپی برندهای مطرح دنیا هستند و با توجه به تنوع کیفیت دقت فرمایید مالد از متریال فود گردی تهیه شده باشد ، تحمل دمای پایین و بالا را داشته باشند ، استحکام لازم به عنوان مالد را دارا باشد و در سطح داخلی و خارجی آن حباب هوا (مک) نداشته باشد .

3-اصولا کالاهای چینی با یک رنج قیمت بسیار بالا به فروش میرسد این تفاوت قیمت مربوط به کیفیت متریال ، نوع شکل گیری قالب ،لبه های داخلی و خارجی مالد و هزاران مورد فنی دیگر میباشد در صورتی که فروشنده گان قابل اعتماد باشند در این مورد به قیمت کالا برای متوجه شدن کیفیت مالد دقت فرمایید.

4-مالد های دست ساز در بازار عرضه میگردد که این مالدها به دلیل خاص بودن و منحصر به فردی آن از قیمت بالایی برخوردار میباشند معمولا این مدل مالدها از تکنیک های صنعتی در تولید استفاده نمیکنند و در بعضی موارد شکل بیرونی آن خیلی جذاب به نظر نمی آیند ولی برای دکوراتور های حرفه ای کیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

یرای خرید و اطلاعات بیشتر از  این ابزار پر کاربرد می تونید به سایت سرزمین خمیر سربزنید:

www.batterland.ir

شاید در این آموزش مباحث زیادی رو پوشش ندادیم ولی نگران نباشید به زودی آموزش های جدید  بر روی سایت قرار خواهد گرفت منتظر ما باشید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.